Najpopularniejsze instrumenty muzyczne

gitara

Ewolucja instrumentów muzycznych na przestrzeni lat to długa i kręta historia. Od pierwszej muzyki do najnowszej, technologia i innowacja były siłą napędową. Wzrost popularności muzyki elektronicznej doprowadził do zmian w konstrukcji instrumentów, od gitar akustycznych po syntezatory. Rozwój nowych technologii, takich jak MIDI i automaty perkusyjne, również doprowadził do zmiany w produkcji dźwięku.

Jakie są najpopularniejsze instrumenty muzyczne?

Najpopularniejszym instrumentem muzycznym jest gitara. Drugim najpopularniejszym jest fortepian. Trzecią najpopularniejszą z pewnością są skrzypce. Harfy znajdują się na czwartym miejscu na tej liście. Teraz opiszemy 3 pierwsze instrumenty:

Co to jest gitara?

Gitara to strunowy instrument muzyczny, który ma długą, pręgowaną szyję i metalowe struny rozciągnięte na podstrunnicy. Na gitarze gra się brzdąkając, lub szarpiąc struny jednym lub kilkoma palcami. Gitary są istotną częścią wielu różnych stylów muzycznych, w tym rocka, bluesa, jazzu i country. Wykorzystywane są również w popularnych gatunkach muzycznych, takich jak pop i heavy metal.

Co to jest fortepian?

Fortepian to rodzaj strunowego instrumentu muzycznego, składającego się z rzędu lub serii strun rozciągniętych od płyty rezonansowej do mostka, które wibrują, gdy pianista gra lub wydaje dźwięki, uderzając je palcami i dłońmi. Nuty grane są poprzez szarpanie, palcowanie, nabijanie młotkiem, naciskanie na struny specjalnymi metalowymi plektrami (metalowymi kostkami), ciągnięcie drutów przymocowanych do tych plektr, zatrzymywanie strun z tłumikami w różnych punktach na ich długości i wreszcie zatrzymywanie wszelkich drgań tłumikiem pedał w najniższym punkcie

Co to są skrzypce?

Skrzypce to instrument strunowy z rodziny skrzypiec. Ma wydrążony korpus, zakrzywioną szyję i cztery struny nastrojone w idealnych kwintach. Skrzypce mogą być używane do grania w szerokim zakresie stylów muzycznych i są najbardziej znane z ich zastosowania w muzyce klasycznej.

Możesz również polubić